Ett starkt team med fokus på högsta kvalitet

Vårt mål är att erbjuda marknadens högsta kvalitet – i tid!

Möt teamet bakom Europas största billackeringsfirma. Här får du uppleva en service som håller högsta nivå till konkurrenskraftiga priser och ett lackeringsteam som brinner för sitt hantverk.

Arbetet som billackerare är ett av de svåraste hantverk som finns, och därför består vårt team enbart av engagerade och noggranna medarbetare. Här löser vi uppgifterna genom gemensam dialog för att leva upp till vårt unika koncept, som innebär att vi levererar marknadens högsta kvalitet i tid – inom 24–48 timmar.

Danmark
Sverige
Tyskland

Board

Pierre Legarth
Grundare, Styrelseordförande

T: +45 40 32 18 33, E: pierre.legarth@pierre.dk

Norbert Dohmen
Styrelseledamot

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Dirk Sonnenschein
Styrelseledamot

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Koncernledningen

Bo B. Jacobsen
CEO, VD

T: +45 3089 0165, E: bo@pierre.dk

Stefan Hansen
COO, Produktionschef

T: +45 40 14 84 84, E: stefan.hansen@pierre.dk

Ledningsgrupp och koncernfunktioner

Lasse Jæger
Management Konsult

T: +45 40 89 87 01, E: lasse.jaegerjensen@pierre.dk

Mads Blume
Eftermarknadschef

T: +45 30 89 05 51, E: mads.blume@pierre.dk

Jens Düring
Produktion Manager

T: +45 21 72 52 11, E: jens.during@pierre.dk

Carsten Andreassen
Call Center Manager

T: +45 7630 8404, E: carsten.andreassen@pierre.dk

Frank Ascanius
Kvalitets- och Certifieringschef

T: +45 20 59 85 24, E: frank.ascanius@pierre.dk

Charlie Ekstrand
Key Account Manager

T: +46 (0)10-4704707, E: charlie.ekstrand@pierrebillackering.se

Mark Blaabjerg
IT-chef

T: +45 70 10 81 08, E: mark@pierre.dk

Ekonomi

Claus Damm
Business Controller

T: +45 20 59 85 16, E: claus.damm@pierre.dk

Charlotte Legarth
Ekonomistyrare

T: +45 76 30 84 02, E: charlotte.legarth@pierre.dk

Avdelningschefer

Klicka på meny-alternativet “Avdelningar”

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Teknisk Kontroller

Dan Jæger
Teknisk kontroller

T: +45 60 19 05 88 , E: dan.jaegerjensen@pierre.dk

Finn Petersen
Teknisk Controller

T: +45 60 54 12 01, E: finn.petersen@pierre.dk

Stefan Tange
Teknisk Controller

T: +45 30 89 84 41, E: stefan.tange@pierre.dk

Flemming Jensen
Teknisk Controller

T: +45 70 108 108, E: ordre@pierre.dk

Bert Andersson
Teknisk Kontroller

T: +46 (0)10-4704703 , E: Bert.Andersson@pierrebillackering.se

Martin Christophel
Junior Teknisk Kontroller

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Call Center

Carsten Andreassen
Call Center Chef

T: +45 7630 8404, E: carsten.andreassen@pierre.dk

Kim Rungborg
Call Center Registrering

T: +45 76 30 84 03, E: kim.rungborg@pierre.dk

Kjeld Monberg Skøtt
Call Center Registrering

T: +45 76 30 84 08, E: kjeld.monberg@pierre.dk

Board

Pierre Legarth
Grundare, Styrelseordförande

T: +45 40 32 18 33, E: pierre.legarth@pierre.dk

Daniel Nordvall
Landechef

T: +46 (0)10-4704701, E: daniel.nordvall@pierrebillackering.se

Koncernledningen

Bo B. Jacobsen
CEO, VD

T: +45 3089 0165, E: bo@pierre.dk

Stefan Hansen
COO, Produktionschef

T: +45 40 14 84 84, E: stefan.hansen@pierre.dk

Ledningsgrupp och koncernfunktioner

Daniel Nordvall
Landechef

T: +46 (0)10-4704701, E: daniel.nordvall@pierrebillackering.se

Christer Sjöholm
Callcenterchef

T: +46 (0)10-4704704 , E: Christer.Sjoholm@pierrebillackering.se

Jonas Karlsson
Business Development Manager

T: +46 (0)10-4704702 , E: jonas.karlsson@pierrebillackering.se

Frank Ascanius
Kvalitets- och Certifieringschef

T: +45 20 59 85 24, E: frank.ascanius@pierre.dk

Charlie Ekstrand
Key Account Manager

T: +46 (0)10-4704707, E: charlie.ekstrand@pierrebillackering.se

Stefan Sandberg
Kvalitets- og certificeringskoordinator

T: +46 (0)10-4704706, E: stefan.sandberg@pierrebillackering.se

Mark Blaabjerg
IT-chef

T: +45 70 10 81 08, E: mark@pierre.dk

Avdelningschefer

Klicka på meny-alternativet “Avdelningar”

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Teknisk Kontroller

Dan Jæger
Teknisk kontroller

T: +45 60 19 05 88 , E: dan.jaegerjensen@pierre.dk

Finn Petersen
Teknisk Controller

T: +45 60 54 12 01, E: finn.petersen@pierre.dk

Stefan Tange
Teknisk Controller

T: +45 30 89 84 41, E: stefan.tange@pierre.dk

Flemming Jensen
Teknisk Controller

T: +45 70 108 108, E: ordre@pierre.dk

Bert Andersson
Teknisk Kontroller

T: +46 (0)10-4704703 , E: Bert.Andersson@pierrebillackering.se

Martin Christophel
Junior Teknisk Kontroller

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Call Center

Carsten Andreassen
Call Center Chef

T: +45 7630 8404, E: carsten.andreassen@pierre.dk

Koncernledningen

Bo B. Jacobsen
CEO, VD

T: +45 3089 0165, E: bo@pierre.dk

Stefan Hansen
COO, Produktionschef

T: +45 40 14 84 84, E: stefan.hansen@pierre.dk

Ledningsgrupp och koncernfunktioner

Henrik Møller Hansen
Business Development Manager

T: +49 17 656 967 862, E: hmh@pierreautolackierung.de

Frank Ascanius
Kvalitets- och Certifieringschef

T: +45 20 59 85 24, E: frank.ascanius@pierre.dk

Charlie Ekstrand
Key Account Manager

T: +46 (0)10-4704707, E: charlie.ekstrand@pierrebillackering.se

Mark Blaabjerg
IT-chef

T: +45 70 10 81 08, E: mark@pierre.dk

Ekonomi

Jan Barasinski
Business Controller

T: + 45 20 59 85 18, E: jan.barasinski@pierre.dk

Avdelningschefer

Klicka på meny-alternativet “Avdelningar”

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Teknisk Kontroller

Finn Petersen
Teknisk Controller

T: +45 60 54 12 01, E: finn.petersen@pierre.dk

Stefan Tange
Teknisk Controller

T: +45 30 89 84 41, E: stefan.tange@pierre.dk

Flemming Jensen
Teknisk Controller

T: +45 70 108 108, E: ordre@pierre.dk

Bert Andersson
Teknisk Kontroller

T: +46 (0)10-4704703 , E: Bert.Andersson@pierrebillackering.se

Martin Christophel
Junior Teknisk Kontroller

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Call Center

Carsten Andreassen
Call Center Chef

T: +45 7630 8404, E: carsten.andreassen@pierre.dk