Et stærkt team med fokus på højeste kvalitet

Vores mål er at udføre markedets højeste kvalitet – til tiden!

Mød teamet bag Europas største autolakerer.
Her vil du opleve en service, der er helt i top, til konkurrencedygtige priser, og et lakteam, der brænder for deres håndværk.

At være autolakerer er et af de sværeste håndværk, der findes, og derfor består vores team udelukkende af dedikerede og ærekære medarbejdere.
Her løses opgaverne via fælles dialog, så vi kan leve op til vores unikke koncept som handler om at udføre markedets højeste kvalitet til tiden – indenfor 24 til 48 timer.

Danmark
Sverige
Tyskland

Bestyrelse

Pierre Legarth
Bestyrelsesformand

T: +45 40 32 18 33, E: pierre.legarth@pierre.dk

Thomas Küsel
Bestyrelsesmedlem

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Ulrich Mogwitz
Bestyrelsesmedlem

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Koncerndirektion

Bo B. Jacobsen
CEO, Adm. direktør

T: +45 3089 0165, E: bo.jacobsen@pierre.dk

Stefan Hansen
COO, Produktionsdirektør

T: +45 40 14 84 84, E: stefan.hansen@pierre.dk

Ledergruppe og koncernfunktioner

Lasse Jæger
Direktionsrådgiver

T: +45 40 89 87 01, E: lasse.jaegerjensen@pierre.dk

Mads Blume
Eftermarkedschef

T: +45 30 89 05 51, E: mads.blume@pierre.dk

Jens Düring
Produktionschef

T: +45 21 72 52 11, E: jens.during@pierre.dk

Carsten Andreassen
Call Center Chef

T: +45 7630 8404, E: carsten.andreassen@pierre.dk

Frank Ascanius
Kvalitets- og certificeringschef

T: +45 20 59 85 24, E: frank.ascanius@pierre.dk

Mark Blaabjerg
IT Manager

T: +45 70 10 81 08, E: mark@pierre.dk

Økonomi

Claus Damm
Business Controller

T: +45 20 59 85 16, E: claus.damm@pierre.dk

Charlotte Legarth
Økonomimedarbejder

T: +45 76 30 84 02, E: charlotte.legarth@pierre.dk

Afdelingsledere

Se under “Afdelinger”

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Teknisk controller

Finn Petersen
Teknisk Controller

T: +45 60 54 12 01, E: finn.petersen@pierre.dk

Stefan Tange
Teknisk Controller

T: +45 30 89 84 41, E: stefan.tange@pierre.dk

Flemming Jensen
Teknisk Controller

T: +45 70 108 108, E: ordre@pierre.dk

Bert Andersson
Teknisk Controller

T: +46 735 032 285, E: bert@pierrebillackering.se

Charlie Ekstrand
Teknisk Controller

T: +46 73 346 1231 / +46 018 46 2222, E: uppsala@pierrebillackering.se

Martin Christophel
Junior Teknisk Controller

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Call Center

Carsten Andreassen
Call Center Chef

T: +45 7630 8404, E: carsten.andreassen@pierre.dk

Kim Rungborg
Callcenter Indskriver

T: +45 76 30 84 03, E: kim.rungborg@pierre.dk

Kjeld Monberg Skøtt
Call Center Indskriver

T: +45 76 30 84 08, E: kjeld.monberg@pierre.dk

Bestyrelse

Pierre Legarth
Bestyrelsesformand

T: +45 40 32 18 33, E: pierre.legarth@pierre.dk

Bo B. Jacobsen
CEO, Adm. direktør

T: +45 3089 0165, E: bo.jacobsen@pierre.dk

Daniel Nordvall
VD Landechef

T: +46 70 666 96 00, E: daniel.nordvall@pierrebillackering.se

Koncerndirektion

Bo B. Jacobsen
CEO, Adm. direktør

T: +45 3089 0165, E: bo.jacobsen@pierre.dk

Stefan Hansen
COO, Produktionsdirektør

T: +45 40 14 84 84, E: stefan.hansen@pierre.dk

Ledergruppe og koncernfunktioner

Daniel Nordvall
VD Landechef

T: +46 70 666 96 00, E: daniel.nordvall@pierrebillackering.se

Jonas Karlsson
Business Development Manager

T: +46 70 723 25 02 , E: jonas@pierrebillackering.se

Stefan Sandberg
Kvalitets- og certificeringskoordinator

T: +46 4551 0806, E: karlskrona@pierrebillackering.se

Frank Ascanius
Kvalitets- og certificeringschef

T: +45 20 59 85 24, E: frank.ascanius@pierre.dk

Mark Blaabjerg
IT Manager

T: +45 70 10 81 08, E: mark@pierre.dk

Økonomi

Søren Bergfeld
Business Controller

T: + 45 20 59 85 36, E: soren.bergfeld@pierre.dk

Kalle Holmgren
Økonomimedarbejder

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Afdelingsledere

Se under “Afdelinger”

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Teknisk controller

Finn Petersen
Teknisk Controller

T: +45 60 54 12 01, E: finn.petersen@pierre.dk

Stefan Tange
Teknisk Controller

T: +45 30 89 84 41, E: stefan.tange@pierre.dk

Flemming Jensen
Teknisk Controller

T: +45 70 108 108, E: ordre@pierre.dk

Bert Andersson
Teknisk Controller

T: +46 735 032 285, E: bert@pierrebillackering.se

Charlie Ekstrand
Teknisk Controller

T: +46 73 346 1231 / +46 018 46 2222, E: uppsala@pierrebillackering.se

Martin Christophel
Junior Teknisk Controller

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Call Center

Carsten Andreassen
Call Center Chef

T: +45 7630 8404, E: carsten.andreassen@pierre.dk

Koncerndirektion

Bo B. Jacobsen
CEO, Adm. direktør

T: +45 3089 0165, E: bo.jacobsen@pierre.dk

Stefan Hansen
COO, Produktionsdirektør

T: +45 40 14 84 84, E: stefan.hansen@pierre.dk

Ledergruppe og koncernfunktioner

Bo B. Jacobsen
Geschäftführer / landechef

T: +45 3089 0165, E: bo.jacobsen@pierre.dk

Henrik Møller Hansen
Business Development Manager

T: +49 17 656 967 862, E: hmh@pierreautolackierung.de

Frank Ascanius
Kvalitets- og certificeringschef

T: +45 20 59 85 24, E: frank.ascanius@pierre.dk

Mark Blaabjerg
IT Manager

T: +45 70 10 81 08, E: mark@pierre.dk

Økonomi

Jan Barasinski
Business Controller

T: + 45 20 59 85 18, E: jan.barasinski@pierre.dk

Mie Hansen
Økonomi Trainee

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Afdelingsledere

Se under “Afdelinger”

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Teknisk controller

Finn Petersen
Teknisk Controller

T: +45 60 54 12 01, E: finn.petersen@pierre.dk

Stefan Tange
Teknisk Controller

T: +45 30 89 84 41, E: stefan.tange@pierre.dk

Flemming Jensen
Teknisk Controller

T: +45 70 108 108, E: ordre@pierre.dk

Bert Andersson
Teknisk Controller

T: +46 735 032 285, E: bert@pierrebillackering.se

Charlie Ekstrand
Teknisk Controller

T: +46 73 346 1231 / +46 018 46 2222, E: uppsala@pierrebillackering.se

Martin Christophel
Junior Teknisk Controller

T: +45 70 10 81 08, E: info@pierre.dk

Call Center

Carsten Andreassen
Call Center Chef

T: +45 7630 8404, E: carsten.andreassen@pierre.dk